The Body Shop Macedonia

Salted Caramel & Vanilla Reed Diffuser

Salted Caramel & Vanilla Reed Diffuser

0/5
0 Мисли

Уживајте во врвното уживање со луксузниот и смирувачки дифузер на Salted Caramel & Vanilla Reed Diffuser. Загрејте го вашиот дом со овој богат и пријатен мирис кој ги комбинира аромите на мека карамела, пралина, екстракт од ванила и малку сол. Неодоливо! Прифатете го најпријатниот мирис од нашата нова палета Moments of Nature. Овозможете му на вашиот дом инстант освежување со четири домашни мириси инспирирани од природата, надополнети со природни есенцијални масла.

  • Со смирувачки екстракт од ванила
  • Без суровост
Исчисти

Начин на употреба

  1. Наредете ги природните стапчиња од трска во садот за да дозволите аромата полека да се ослободува.
  2. Превртете ги стапчињата еднаш неделно за да почувствувате максимален интензитет на арома.
  3. Носете ракавици или измијте ги рацете темелно откако ќе ги допрете бастунките.
  4. Прочитајте ја етикетата пред употреба. Може да предизвика алергиска реакција. Доколку е потребен лекарски совет, земете го со себе садот или етикетата на производот. Да се ​​чува подалеку од деца.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Salted Caramel & Vanilla Reed Diffuser

Kumarin, Acetat Linall, Linalool, E-1-(2,6,6-trimethylcyclohexa-1,3-dienyl)-2-buten-1-one (TR-damascenone)

My Review for Salted Caramel & Vanilla Reed Diffuser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.