The Body Shop Macedonia

Roots of Strength™ Firming Shaping Serum

ЈА ЗАЦВРСТУВА КОЖАТА

ВЕГАНСКО

Roots of Strength™ Firming Shaping Serum

ЈА ЗАЦВРСТУВА КОЖАТА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нема да се лажеме. Нашиот серум за обликување Roots of Strength не е „лифтинг на лицето во шише“, ниту е магична напивка што може да го врати времето назад – но може да и помогне на вашата кожа да изгледа и да се чувствува најдобро до сега. Нашиот серум Roots of Strength ќе и помогне на зрелата кожа да се чувствува поцврста и поенергична за кратко време.

Инспириран од природата и чудата на кинеската медицина, овој серум за зацврстување на кожата содржи ѓумбир, зачини и се што е убаво и хранливо. А, тоа е ѓумбир, женшен и корен од рускус ако сакате да бидете конкретни. Тоа е, исто така, зацврстувачки серум за лице кој е збогатен со масло од соја, помагајќи и на кожата да се чувствува помазна, поцврста и порафинирана.

Овој зачинет мал производ е дел од нашата рутина во три чекори за да изгледате и да се чувствувате најдобро, и оди вака: по чистењето, активирајте ја кожата со нашиот лосион Roots of Strength Firming Shaping Essence, сега засилете ја со овој серум и завршете со нашиот дневен крем за зацврстување Roots of Strength. Користејќи се секојдневно, овој тим од соништата ќе ви помогне да ја откриете кожата што изгледа поцврста, погуста и пополна, како да е пообликувана. Можеби сепак е магија? 

  • Направен од 99% природни состојки.
  •  Збогатен со три екстракти од корен: ѓумбир, женшен и рускус и масло од соја.
  •  Ја намалува појавата на брчки. 
  • Кожата се чувствува поцврста и изгледа пополнета.
  •  За зрела кожа. 
  • Кожата изгледа поцврста, како да е преобликана.
  •  Вегански производ

Екстракт од корен од Ѓумбир. Луѓето го користеле илјадници години поради неговите стимулирачки и прочистувачки својства.

Екстракт од корен од рускус. Оваа состојка е навистина стимулирачка. Го користиме со други екстракти од корен во нашата линија Roots of Strength.

Екстракт од корен од Женшен. Друг корен кој се почитува по својата моќ, коренот на женшен е важен играч во негата на кожата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. По чистењето, активирајте ја кожата со нашиот лосион Roots of Strength™ Firming Shaping Essence. 
  2. Нанесете 2-3 пумпи од нашиот серум за зацврстување Roots of Strength™ по целото лице и вратот, нежно масирајте додека нанесувате и избегнувајќи ги очите. 
  3. Уживајте во секое утро и навечер, пред да ја нанесете вашата ноќна или дневна хидратантна крема.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Roots of Strength™ Firming Shaping Serum

Аква/вода/вода, глицерин, дикаприлил карбонат, алкохол денат., сенегалска гума од багрем, глицерил стеарат, маноза, микрокристална целулоза, бензил алкохол, зеа мајс скроб/ пченкарен скроб, глицин соја масло/соја, маснотии од соја. Аргинин, салицилна киселина, целулозна гума, екстракт од корен од Ruscus Aculeatus, натриум хијалуронат, ксантанска гума, екстракт од корен од Zingiber Officinale/Екстракт од корен од ѓумбир, фосфолипиди, аденозин, екстракт од корен од женшен од Panax, Лимонен, Линалорол Кол, Киселина.

My Review for Roots of Strength™ Firming Shaping Serum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.