The Body Shop Macedonia

Restore & Moisturise CBD Skincare Kit

СЕТ ЗА СУВА КОЖА

ЈА ХИДРИРА И ОБНОВУВА КОЖАТА

Restore & Moisturise CBD Skincare Kit

СЕТ ЗА СУВА КОЖА

ЈА ХИДРИРА И ОБНОВУВА КОЖАТА

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ на сувата и уморна кожа моќно ресторативна и смирувачка комплет CBD. Кожата под стрес ја класифицираме како кожа која чувствува непријатност од дехидрација, сувост, губење на виталноста и намален целокупен сјај.

Во елегантна кутија имаме комбинирани производи кои ќе ја смират и ќе и дадат здрав изглед на дехидрираната кожа на лицето. Започнете со нанесување на неколку капки CBD масло, кое ќе ја остави кожата да се чувствува еластична и опуштена. Продолжете со крем за лице кој ќе го врати нивото на хидратација и ќе ја направи кожата посјајна.

Формулиран со CBD и природно добиено масло од семе од коноп, комплетот е совршен подарок за секој што сака да се грижи за кожата на лицето.

Кутијата е произведена од Get Paper Industry – наш партнер во Индија во рамките на програмата за фер трговија на заедницата. Материјалот за пакување е FSC сертифициран и кутијата може да се користи за складирање.

  • CBD масло за обновување на кожата лицето 30 ml
  • Хидратантна крема за лице CBD 50 ml
  • Гуа Ша камен
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Restore & Moisturise CBD Skincare Kit

My Review for Restore & Moisturise CBD Skincare Kit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.