The Body Shop Macedonia

Rebel Rosebud Shower Gel

МОЌЕН ЦВЕТЕН МИРИС

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ

ВЕГАН

Rebel Rosebud Shower Gel

МОЌЕН ЦВЕТЕН МИРИС

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Направете пена и изразете ја вашата бунтовност со нашиот гел за туширање Rebel Rosebud, дел од колекцијата на мириси Choice.

Нанесете на телото под туш и уживајте во цветната арома. Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов изглед на нашиот најпродаван мирис на Red Fixation.

Направен од 91% природни состојки, овој вегански гел за туширање со своите топли, опојни и кадифени ноти од масла од роза, шафран и килибар едноставно ќе ве маѓепса.

Шишето е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика од Заедницата за Фер Трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија.* Рециклирајте го шишето за да покажете љубов кон нашата планета.**

 

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Чувствувајте се чисто и освежено
  • Моќен цветен мирис
  • Ноти на масло од роза, шафран и килибар
  • 91% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на телото додека сте под туш.
  2. Уживајте во меката пена и неодоливата арома.
  3. Исплакнете и исушете. Користете го со други производи од истата линија за уште подолготраен мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Rebel Rosebud Shower Gel

Aqua / Water / Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Perfume / Fragrance, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Citronellol, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Beniozo, Geloo Denio, Gelo Powder .

My Review for Rebel Rosebud Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.