The Body Shop Macedonia

Rebel Rosebud Fragrance Mist

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Rebel Rosebud Fragrance Mist

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Изразете ја вашата бунтовна страна без двоумење со нашиот спреј за тело Rebel Rosebud, дел од колекцијата на мириси Choice.

Дарежливо напрскајте секогаш кога сакате да го подигнете вашиот мирис на следното ниво. Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов изглед на нашиот најпродаван мирис на Red Fixation. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист.

Направен од 94% природни состојки, овој лесен вегански мирис со своите топли, опојни и кадифени ноти на масло од роза, шафран и килибар ве поттикнува да го ослободите вашиот внатрешен бунтовник и да проговорите.

Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете на планетата љубов.*

*Онаму каде што дозволуваат локалните услови. Отстранете ја пумпата пред рециклирање.

  • Спреј за тело
  • Надградба на мирисот во движење
  • Моќен цветен мирис
  • Ноти на масло од роза, шафран и килибар
  • 96% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Rebel Rosebud Fragrance Mist

Alcohol Denat., Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool, Citral, Eugenol, Denatonium Benzoate.

My Review for Rebel Rosebud Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.