The Body Shop Macedonia

Rebel Rosebud Eau De Toilette

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Rebel Rosebud Eau De Toilette

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Изразете и прифатете ја вашата сензуална страна со нашата тоалетна вода Rebel Rosebud, дел од колекцијата на мириси Choice.

Сигурни сме дека ќе ви се допадне свежиот нов изглед на нашиот најпродаван мирис Red Fixation. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист.

Направен од 87% природни состојки, овој вегански мирис со своите топли, опојни и кадифени ноти на масло од роза, шафран и килибар ве поттикнува да го ослободите вашиот внатрешен бунтовник.

Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете љубов на планетата.*

*Онаму каде што дозволуваат локалните услови. Отстранете ја пумпата пред рециклирање.

  • Тоалетна вода
  • Долготраен мирис
  • Моќен цветен мирис
  • Ноти на масло од роза, шафран и килибар
  • 87% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Прскајте ги вратот и пулсните точки каде и кога сакате (направете го тоа на свој начин).
  2. Ако ви се допаѓа мирисот, надоградете го со тоа што прво ќе користите Rebel Rosebud гел за туширање и Rebel Rosebud крем за тело.
  3. Можете исто така да го надополните мирисот со нашата Rebel Rosebud Body Mist.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Rebel Rosebud Eau De Toilette

Alcohol, Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Citronellol, t-Butyl Alcohol, Geraniol, Limonene, Linalool, Denatonium Benzoate, Citral, Eugenol.

My Review for Rebel Rosebud Eau De Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.