The Body Shop Macedonia

Rebel Rosebud Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

Rebel Rosebud Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

0/5
0 Мисли

Грижете се за вашата кожа со кремот за тело Rebel Rosebud од колекцијата Choice.

Нанесете го под туш, натопете се во меката пена и уживајте во чувството на свежина и чистота.

Создаден од 96% состојки од природно потекло, како рачно изработен шеа путер од Гана, со кадифени ноти на роза, шафран и килибар.

Пакувањето (со исклучок на капакот) е направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и пластиката собрана во рамките на програмата Пластика за промена. Пакувањето целосно може да се рециклира.

 • Крем за тело
 • Погоден за секаков тип на кожа
 • Ја прави кожата помека и помазна
 • Не се размачкува и не се лепи
 • Интензивна цветна арома
 • 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете со кружни движења на кожата.
 2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
 3. Почекајте да се впие пред да се облечете.
 4. Користете го со други производи од серијата за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Rebel Rosebud Body Cream

Aqua/Water/Eau, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citronellol, Limonene, Citric Acid, Geraniol, Linalool, Citral.

My Review for Rebel Rosebud Body Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.