The Body Shop Macedonia

Coconut Bronze™ Glistening Glow Powder

БРОНЗЕР И ХАЈЛАЈТЕР

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

Coconut Bronze™ Glistening Glow Powder

БРОНЗЕР И ХАЈЛАЈТЕР

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Добијте летна кожа со природен изглед во текот на целата година со нашиот прашок за потемнување од кокос Glistening Glow. Овој лесен бронзер и хајлајтер и дава на кожата моментално блескав финиш. Има и тампон кој е лесен за употреба за да го прилагодите ефектот на сјаење кога и каде сакате. Одличен бронзер и хајлајтер.

  • За природен изглед и бакнети од сонцето за неколку секунди
  • Формула која не е cakey
  • Непречено се топи во кожата
  • Збогатен со органско девствено кокосово масло од Заедницата за Фер Трговија од Самоа
  • Погоден за чувствителна кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • 100% пакување кое може да се рециклира

Органско кокосово масло од Заедницата за фер трговија.

Кокосовото масло засекогаш ја навлажнува кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа.

 

Исчисти

Начин на употреба

Нанесете со четка или издувам за кожа со природен изглед и сончана кожа. Совет: нанесете на јаготките, вилицата и мостот на носот за комплетен изглед на летен одмор. Изградете го вашиот сончев изглед со нашата кокосова бронзена линија.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Bronze™ Glistening Glow Powder

Талк, синтетички флуорфлогопит, мика, пченкарен скроб/ скроб Zea Mays, силициум диоксид, неопентил гликол дихептаноат, октилдодецил стеароил стеарат, магнезиум стеарат, скроб од ориз/ ориза сатива, пентоколитик, марула масло/ склероколилиерглие, -2 Триизостеарат, сквалан, токоферил ацетат, лауроил лизин, парфем/ мирис, кокосово масло/ кокос нуцифера, етилхексилглицерин, калај оксид, алуминиум, токоферол, лимонен, глицерин, масло од соја Soyja/Glycine/7+8 , CI 77491 / Железни оксиди CI 77499 / Железни оксиди, CI 77492 / Железни оксиди].

My Review for Coconut Bronze™ Glistening Glow Powder

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.