The Body Shop Macedonia

Pomegranate & Red Berries Hair & Body Mist

ОВОШЕН МИРИС

Pomegranate & Red Berries Hair & Body Mist

ОВОШЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Добијте освежувачки и возбудлив излив со нашиот спреј за коса и тело инспириран од суперхраната. Совршени кога ви треба брзо решение, овие кул и живописни спрејови се инспирирани од состојки од целиот свет за да ја освежат вашата коса и тело и да ви ги дадат тие добри вибрации каде и да сте, како и да сте. Изберете калинка и црвени бобинки за да се чувствувате добро со спој на слатки и лути ароми. Земете еден од сите мириси што ќе ги чувате во фиоката на работната маса, чантата и торбата за вежбање. Пробајте други мириси и носете ги насекаде.

  • Ароматичен мист за носење
  • Овошен мирис на шумски плодови со ноти на калинка, цреша и роза
  • Совршен за прскање во движење

Екстракт од роза. Има ли нешто покласично од букет рози? Ние користиме екстракт од англиски рози за нивниот неверојатно сладок мирис.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Изберете го вашиот омилен мирис кој ќе ви даде добро чувство.
  2. Спреј на косата и телото за моментално освежување на мирисот.
  3. Вметнете ја вашата чанта и надградете го вашиот мирис секогаш кога сакате во текот на денот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pomegranate & Red Berries Hair & Body Mist

Алкохол (69,9%), вода, парфем/мирис, бензил салицилат, бензил алкохол, т-бутил алкохол, линалол, алфа-изометил јонон, лимонен, денатониум бензоат.

My Review for Pomegranate & Red Berries Hair & Body Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.