The Body Shop Macedonia

Pomegranate & Raspberry Reed Diffuser

ОВОШЕН МИРИС

Pomegranate & Raspberry Reed Diffuser

ОВОШЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Внесете сочен излив на арома во вашиот дом со нашиот многу сакан мирис на калинка и малина, сега во дифузерот на трска од калинка и малина. Потсетувајќи на летен ден во собирање бобинки, оваа овошна мешавина содржи ноти на одбрани, слатки и темноцрвени бобинки измешани со есенцијално масло од лимон. Уживајте во најовошниот мирис од нашата нова палета Moments of Nature. Овозможете му на вашиот дом инстант освежување со четири домашни мириси инспирирани од природата, надополнети со природни есенцијални масла.

  • Со есенцијално масло од лимон
  • Без суровост

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Наредете ги природните стапчиња од трска во садот за да дозволите аромата полека да се ослободува.
  2. Превртете ги стапчињата еднаш неделно за да почувствувате максимален интензитет на арома.
  3. Носете ракавици или измијте ги рацете темелно откако ќе ги допрете бастунките.
  4. Прочитајте ја етикетата пред употреба. Може да предизвика алергиска реакција. Доколку е потребен лекарски совет, земете го со себе садот или етикетата на производот. Да се ​​чува подалеку од деца.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pomegranate & Raspberry Reed Diffuser

Linalool, Citronellol, Cyclopentadecanolide, Acetat Geranyl, Acetat Neryl.

My Review for Pomegranate & Raspberry Reed Diffuser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.