The Body Shop Macedonia

Pointed Highlighter Brush

Pointed Highlighter Brush

0/5
0 Мисли

Најлесен начин за истакнување и осветлување. Користете ја вашата четка за истакнување со течен или прав (ја сакаме кокосова бронза) за да ги истакнете високите точки на вашето лице – како јаготките, мостот на носот и под веѓата. Мешајте додека не постигнете сјаен финиш. Најдобро од сè, оваа четка за шминка е без суровост.

  • Прецизна четка за шминка за хајлајтер
  • Изработена од бамбус и алуминиум
  • Најлонски влакна
  • Без веган и суровост
  • Совршена со нашата кокосова бронзена блескава пудра
Исчисти

Начин на употреба

  1. Потопете ја четката во вашиот хајлајтер.
  2. Ставете го на високите точки на лицето вклучувајќи ги јаготките, мостот на носот и под веѓата.
  3. Добро промешајте
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pointed Highlighter Brush

My Review for Pointed Highlighter Brush

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.