The Body Shop Macedonia

Pink Grapefruit Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

Pink Grapefruit Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Освежете го и исчистете го прекрасното тело со нашиот пенлив гел за туширање од цитрон.

Сега напавен од 92% состојки добиени од природно потекло, вклучувајќи екстракт од цитрон и органска алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот гел за туширање помага да се одржи кожата мека. Има нежен мирис како англиска роза во полн цут. Острите и слатки ноти на овој мирис потсетуваат на преполовување на голем сочен цитрон и обезбедуваат освежителен мирис на цитрус.

 Наменет за сите типови кожа, за време на сапунирањето се претвора од лесна гел текстура во богата пенлива структура. 

Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за фер трговија на заедницата, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете дури и капакот да го рециклирате! Тоа значи дека ќе ја сакате нашата планета секогаш кога ќе се грижите за вашето убаво тело.

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја прави кожата мека, прочистена и освежена
  • Мириса цветно и освежувачки
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

Нанесете на телото, исчистете и исплакнете.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pink Grapefruit Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-
Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, Parfum/Fragrance, Sodium Benzoate, Limonene, Sodium Gluconate, Citrus Grandis Fruit
Water/Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Water, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Citral, Denatonium Benzoate, CI
14700/Red 4, CI 17200/Red 33.

My Review for Pink Grapefruit Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.