The Body Shop Macedonia

Pink Grapefruit Lip Butter

ШТИТИ И ОМЕКНУВА

ЦИТРУСЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Pink Grapefruit Lip Butter

ШТИТИ И ОМЕКНУВА

ЦИТРУСЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нахранете и заштитете ги вашите усни од дехидрација со нашиот путер за усни од цитрон.

Нанесете од нашиот богат путер за усни, кој ги навлажнува и смирува усните и им дава благ природен сјај.

Направен со 95% состојќи од природно потекло, како шеа путер од Гана и масло од семки од цитрон, овој вегански балсам за усни ги омекнува усните, ги прави помазни и остава суптилен мирис.

  • Путер за усни
  • Ги храни и штити усните
  • Цитрусна арома
  • Содржи 95% состојки од природно потекло
  • 100% пакување кое може да се рециклира*
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете обилна количина на усните кога ви треба интензивна нега.
  2. Сосема е во ред да забележите кристали на врвот од путерот.
  3. Протријте за да загреете и кристалите ќе се растопат моментално, така што ќе може да ја нанесете како и вообичаено.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pink Grapefruit Lip Butter

Helianthus Annuus Hybrid Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Helianthus Annuus Seed Wax/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Orbignya Oleifera Seed Oil, Candelilla Cera/Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Hydrogenated Castor Oil, Behenyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Linalool, Tapioca Starch, Ammonium Glycyrrhizate, Limonene, Citrus Aurantium Dulcis Seed Oil/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Seed Oil, Citrus Paradisi Seed Oil/Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Aqua/Water, Citral, Benzyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Geraniol, Barium Sulfate, Citric Acid, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 15850/Red 7 Lake.

My Review for Pink Grapefruit Lip Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.