The Body Shop Macedonia

Pink Grapefruit Body Butter

24ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

ВЕГАНСКО

Pink Grapefruit Body Butter

24ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Сакајте и негувајте го вашето тело како никогаш досега со нашиот путер за тело од цитрон, подобро од кога било.

Сега направен од 96% природни состојки, вклучувајќи масло од семки од црвено грејпфрут, рачно изработен шеа путер од Заедницата за фер трговија од Гана и масло од сусам на Заедницата за фер трговија од Никарагва, нашиот хидратантен путер ја остава вашата кожа мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Овој интензивно кремаст путер со солена миризба сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија од Индија.

Нанесете го нашиот нелеплив, немасен, хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не било толку добро.

 • Хидратантен путер за тело
 • Идеален за нормална кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Цитрусен мирис
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со пешкир по чистење и пилинг.
 2. Нанесете ја саканата количина путер за тело.
 3. Подарете им дополнителна љубов на сувите области како колената, лактите и стапалата.
 4. Почекајте неколку минути да се впие пред да се облечете.
 5. Чувствувајте се хидрирани, мазни и нежни.
 6. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно. 
 7. Откријте ја целата наша колекција Pink Grapefruit за нега на телото.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pink Grapefruit Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Citrus Aurantium Dulcis Seed Oil/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Seed Oil, Citrus Paradisi Seed Oil/Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Limonene, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Linalool, Tocopherol, Citric Acid, Citral, Caramel, CI 17200/Red 33.”

My Review for Pink Grapefruit Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.