The Body Shop Macedonia

Pear Bath Blend

ЗА СУВА КОЖА

ОВОШЕН МИРИС

Pear Bath Blend

ЗА СУВА КОЖА

ОВОШЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Подобрете го вашето време за капење со нашите вкусни мирисни Bath Blends. Повеќе од вашата просечна купка, измешавме супер овошје и зеленчук богати со витамини и антиоксиданси кои ја прават вашата кожа поздрава. Нашата Pear Bath Blend ја остава сувата кожа хидрирана, негувана и утешна. Најдобро од сè, нотите од зелено јаболко, кељ, круша и роза ја оставаат кожата со сладок мирис. Грижата за себе никогаш не мирисала толку добро. Заклучете ја вратата, направете плејлиста и уживајте. 

  • Кадифена мешавина за капење
  • Сувата кожа се чувствува хидрирана, нахранета и утешена
  • Со витамини, антиоксиданси и минерали за да се направи безживотната кожа поздрава
  • Дерматолошки тестирано
  • Збогатен со алое вера од Заедницата за Фер Трговија од Мексико и круши од втора класа, останати од прехранбената индустрија
  • 100% може да се рециклира

Органска алое вера од Агенцијата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико. 

Исчисти

Начин на употреба

  1. Направете топла купка и истурете околу четвртина шише Bath Mix директно под млаз вода.
  2. Добро промешајте со раката и уживајте.
  3. Или скокнете под туш и користете го како обичен крем за туширање.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pear Bath Blend

Вода, сончогледово масло/ Helianthus annuus масло од семе, натриум лаурет сулфат, парфем / мирис, коко-глукозид, кокамидопропил бетаин, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, масло од сусам/сесамум индикум, феноксиатил о, феноксиатил о Киви/ Actinidia Chinensis, натриум хлорид, натриум хидроксид, ниацинамид, пантенол, каприл/капричен триглицерид, тринатриум етилендиамин дисукцинат, лимонска киселина, алое вера/ сок од лист од алое барбаденсис, круша/ бензолика бензин, екстракт, Oleracea Acephala, токоферол, калиум сорбат, хидрогенизирани палми глицериди цитрат, CI 15985/жолта 6, CI 19140/жолта 5, CI 42090/сина

My Review for Pear Bath Blend

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.