The Body Shop Macedonia

Banana Bath Blend

ЗА СУВА КОЖА

ОВОШЕН МИРИС

Banana Bath Blend

ЗА СУВА КОЖА

ОВОШЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Подобрете го вашето време за капење со нашите вкусни мирисни, кадифени Bath Blends. Повеќе од вашата просечна купка, измешавме супер овошје и зеленчук богати со витамини и антиоксиданси кои ја прават вашата кожа поздрава. Нашата мешавина за капење со Банана ја остава сувата кожа хидрирана, негувана и утешна. 

Грижата за себе никогаш не мирисала толку добро. Заклучете ја вратата, направете плејлиста и уживајте. Кадифена мешавина за капење. 

  • Купка со кадифени меури
  • Сувата кожа се чувствува хидрирана, нахранета и смирена
  • Помешано со витамини, антиоксиданси и минерали
  • Дерматолошки тестирано
  • Збогатен со кокосово масло, масло од авокадо и пире од банана направено од половни банани
  • Направено со 50% рециклирана пластика
  • 100% може да се рециклира

Органско кокосово масло од Зедницата за Фер Трговија. Кокосовото масло засекогаш ја навлажнуваше кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа. 

Органско пире од банана. Бананите се природни омекнувачи на кожата. И доаѓаат со вкус на банана. Ги здробивме за да направиме пире за нашата овошна колекција.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Направете топла купка и истурете околу четвртина шише Bath Mix директно под млаз вода.
  2. Добро промешајте со раката и уживајте.
  3. Или скокнете под туш и користете го како обичен крем за туширање.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Banana Bath Blend

Ujë, Vaj Luledielli/ Helianthus annuus Seed Oil, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Parfum / Aromë, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Vaj Susami/ Sesamum Indicum, Fenoksietanol, Gliceril Oleat, Benzoat Natriumi, Vaj Kokosi/ Cocos Nucifera, Vaj Avokadoje/ Persea Gratissima, Ekstrakt Bananeje/ Musa Sapientum, Klorur Natriumi, Hidroksid Natriumi, Niacinamid, Pantenol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Acid Citric, Linalool, Limonene, Kumarin, Denatonium Benzoate, Acid Askorbik, Tokoferol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Karamel Yellow 251 / CI 251 / CI 251 / C1

My Review for Banana Bath Blend

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.