The Body Shop Macedonia

Peppermint Fresh Foot Lotion

СВЕЖ МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

Peppermint Fresh Foot Lotion

СВЕЖ МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Освежете ги и хидрирајте ги стапалата со нашиот свеж лосион за нозе. Заситен со етерично масло од англиска Мента, овој лосион ќе ги гали и лади активните стапала, за убави, меки резултати.

  • Хидратантна крема за стапала
  • Омекнува и освежува
  • Со освежителен мирис на Мента
  • Експертска нега за активни стапала
  • Збогатено со есенцијално масло од пеперминт од Норфолк, Англија

Етерично Масло од Пеперминт. Од свежа англиска мента, нашето есенцијално масло природно освежува, затоа го дава тоа прекрасно, ладење на кожата.

Исчисти

Начин на употреба

Масирајте го во стапалата толку често колку што е потребно.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Peppermint Fresh Foot Lotion

Вода, етилхексил палмитат, цет-20, диметикон, масло од семки/ Vitis Vinifera, масло од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, глицерин, Steareth-2, стеарил алкохол, сончогледово масло/ Helianthus Annuus, Carbomer Sead, Denatco. Теоброма какао, миристамидопропил PG-димониум хлорид фосфат, масло од пеперминт/ мента пиперита, фентил алкохол, каприлил гликол, натриум хидроксид, п-анисична киселина, ацидофилус / ферментирано грозје, ментол, динатриум буутенлатол, лимонолат, галеленел, EDTA, Токоферил ацетат, CI 42090, CI 17200.

My Review for Peppermint Fresh Foot Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.