The Body Shop Macedonia

Peppermint Intensive Cooling Foot Rescue

ЗА УМОРНИ НОЗЕ

ОСВЕЖУВА И СМИРУВА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

Peppermint Intensive Cooling Foot Rescue

ЗА УМОРНИ НОЗЕ

ОСВЕЖУВА И СМИРУВА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Нашето пеперминт интензивно спасување за ладење на стапалата е храна за стапалата. На сувите стапала им дава подадена рака и им дава чувство на освежување и смирување од пети до прсти.

Нега на кожа? Да, нега на коса? Да. Нега на стапалата? …можеби. Тажно е, но вистинито, стапалата понекогаш го чувствуваат недостатокот на љубовта. Овие неопеани херои го поддржуваат целото ваше тело и имаат задача да ве одведат од А до Б. Па зошто да не им ја дадете љубовта и вниманието што навистина го заслужуваат? Тоа е местото каде што се појавува Peppermint Intensive Cooling Foot Rescue на The Body Shop.

Овој мал пакет добрина е збогатен со ладно есенцијално масло од пеперминт. Нашата формула помага во ревитализација и регенерација на уморните стапала. Ако навистина сакате да ги одржувате стапалата свежи, пробајте го Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub или Peppermint Cooling Foot Spray. Ние сме големи обожаватели на употребата на пеперминт за стапала и можеме да зборуваме за неверојатните придобивки од пеперминт за кожата, или можете да го пробате овој крем за нозе и да се уверите сами. Мислиме дека ќе се заљубите на прв допир.

  • Свежа хидратантна крема за уморни стапала
  • Корисен поттик за хидратација на петиците
  • Правото нешто за активни стапала
  • Збогатен со есенцијално масло од пеперминт

Какао путер. Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.

Масло од Соја. Сојата можеби не е гламурозна состојка, но ни дава прекрасно есенцијално масло кое и помага на кожата да ја задржи влажноста.

Етерично Масло од Пеперминт. Од свежа англиска мента, нашето есенцијално масло природно освежува, затоа го дава тоа прекрасно, ладење на кожата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Ако сакате, започнете ги работите со Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub за да помогнете во ексфолирање на грубата кожа.
  2. Масирајте го нашиот хидратантен крем за стапала Peppermint Intensive Cooling Foot Rescue, обрнувајќи посебно внимание на сувата кожа и потпетиците.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Peppermint Intensive Cooling Foot Rescue

Вода, глицерин, цетеарил алкохол, миристил миристат, масло од соја/ глицин соја, пропил гликол, путер од какао/ какао Теоброма, глицерил стеарат, C12-15 алкил бензоат, PEG-100 стеарат, диметикон, цереалинол, лаливахен Каприлат, масло од пеперминт/ масло од нане, левулинска киселина, п-анисична киселина, ксантанска гума, натриум левулинат, ацидофилус / фермент од грозје, динатриум EDTA, ментол, натриум хидроксид, лимонен, линалол, бутилен гликол, токопилцид ацетатил галат, , BHT, CI 17200, CI 15985.

My Review for Peppermint Intensive Cooling Foot Rescue

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.