The Body Shop Macedonia

Pears&Share Shower Gel

ЛИМИТИРАНА КОЛЕКЦИЈА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СЛАДОК МИРИС

Pears&Share Shower Gel

ЛИМИТИРАНА КОЛЕКЦИЈА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СЛАДОК МИРИС

0/5
0 Мисли

Исцедете голема количина од овој гел за да ја оставите вашата кожа да се чувствува освежена, мека и опојно со мирис на круша, глог и божур.

Лесната текстура се трансформира во богата пена која е погодна за сите типови кожа. Оваа празнична формула е направена со 92% природни состојки, вклучувајќи екстракт од круша од Италија и органска алое вера од Мексико за фер трговија на заедницата, а има и ноти на бобинки од глог и божур.

Нашето шише направено од 100% рециклирана пластика* вклучително и рециклирана пластика за фер трговија на заедницата собрана од улиците на Бангалор, Индија. Затоа, целосно препуштете се на прекрасен туш, бидејќи освен што му давате љубов на вашето тело, давате и на нашата планета.

  • Гел за туширање
  • Мирис на круши, глог и божур
  • Веганско
  • За сите типови кожа

 

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pears&Share Shower Gel

My Review for Pears&Share Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.