The Body Shop Macedonia

Pears&Share Body Yogurt

ЈОГУРТ ЗА ТЕЛО

48 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА

Pears&Share Body Yogurt

ЈОГУРТ ЗА ТЕЛО

48 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА

0/5
0 Мисли

Подарете си дополнителна љубов оваа претстојна празнична сезона со нашиот јогурт за тело Pears & Share.

Оваа лесна текстура која брзо се впива, ја хидрира кожата 48 часа, оставајќи ја мазна, мека и толку луксузно ароматизирана со живописни ноти на круша, бобинки од глог и божур.

Оваа веганска формула е направена со 89% природни состојки, вклучувајќи екстракт од круша од Италија, бадемово млеко на заедницата за фер трговија од Шпанија и шеа путер на заедницата за фер трговија од Гана.

За малку ќе заборавевме! Пакувањето е направено од 100% рециклирана пластика*, вклучително и рециклирана пластика за фер трговија на заедницата собрана од улиците на Бангалор, Индија, така што можете слободно да ја рециклирате понатаму. Да го сакаш своето тело никогаш не било полесно!

  • Јогурт за тело
  • Мирис на круши, глог и божур
  • Веганско
  • За сите типови кожа
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pears&Share Body Yogurt

My Review for Pears&Share Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.