The Body Shop Macedonia

Pamper & Purify Himalayan Charcoal Skincare Kit

СЕТ ЗА ПОДАРОК ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ

ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

ГИ ПРОЧИСТУВА ПОРИТЕ

Pamper & Purify Himalayan Charcoal Skincare Kit

СЕТ ЗА ПОДАРОК ЗА НЕГА НА ЛИЦЕ

ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

ГИ ПРОЧИСТУВА ПОРИТЕ

0/5
0 Мисли

Збогатен со јаглен од бамбус од хималајските подножја, зелен чај и масло од чајно дрво, производите од овој сет длабински ја чистат кожата и ја прават помазна и посјајна.

Користете дневен гел за чистење кој нежно го чисти лицето и ги минимизира порите. Еднаш или двапати неделно нанесувајте маска за уште почиста и поздрава кожа. Нанесете пилинг за лице 3 пати неделно.

Со овој комплет не само што ќе се израдувате себеси или некој близок, туку и ќе ги поддржите нашите партнери во програмата на Заедницата фер трговија кои ни помагаат да го произведеме. Гелот за чистење и маската за лице содржат органско масло од чајно дрво од Кенија, каде што работиме со локални фармери кои се грижат за животната средина.

Кутијата е произведена од Get Paper Industry – наш партнер во Индија во рамките на програмата за фер трговија на заедницата. Материјалот за пакување е FSC сертифициран и може да се рециклира откако ќе се отстрани лентата.

Сетот содржи:

  • · Himalayan Charcoal Clay Wash 125 ml
  • · Himalayan Charcoal Face Mask 15 ml
  • · Himalayan Charcoal Night Peel Serum 30ml
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pamper & Purify Himalayan Charcoal Skincare Kit

My Review for Pamper & Purify Himalayan Charcoal Skincare Kit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.