The Body Shop Macedonia

Pamper Me Please Face Mask Kit

Pamper Me Please Face Mask Kit

0/5
0 Мисли

Овој сет на маски за лице ќе го освои секој љубител на длабока нега на кожата. Комплетот е погоден за патување, како подарок за саканата личност или ако само сакате да пробате различни видови маски за лице.

Со овој комплет не само што ќе се израдувате себеси или некој близок, туку и ќе ги поддржувате нашите партнери во програмата на Заедницата фер трговија кои ни помагаат да го произведеме. Секоја маска за лице содржи состојка која ги поддржува земјоделците ширум светот: органски одгледано масло од чајно дрво од Кенија, органско алое вера од Мексико и масло од сусам од Никарагва, одгледувано според принципите на одржливо земјоделство.

Материјалот за пакување е FSC сертифициран и може да се рециклира.

Сетот содржи:

  • Himalayan Charcoal Маска за лице 15мл
  • British Rosе Освежителна маска за лице 15мл
  • Ginseng & Ricе Маска за лице 15 ml
  • Лента за глава

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pamper Me Please Face Mask Kit

My Review for Pamper Me Please Face Mask Kit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.