The Body Shop Macedonia

Olive Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

Olive Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

0/5
0 Мисли

Освежете го и исчистете го вашето тело со нашиот пенлив гел за туширање од маслинка.

Сега направен со 92% природни состојки, вклучувајќи и екстракт од маслиново масло и органска алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот гел за туширање помага да се одржи кожата мека. Овој свеж, зелен мирис е избалансиран со нежни цветни ноти. 

Наменет за сите типови кожа, за време на сапунирањето се претвора од лесна гел текстура во богата пенлива структура.

Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете дури и да го рециклирате капачето!

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја прави кожата мека, прочистена и освежена
  • Мириса чисто и освежително
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Olive Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Sodium Chloride, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Olea Europaea Fruit Extract/Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Denatonium Benzoate, CI 19140/Yellow 5, CI 17200/Red 33, CI 42090/Blue 1.

My Review for Olive Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.