The Body Shop Macedonia

Olive Nourishing Dry Body Oil

ЗА СУВА КОЖА

ЗЕЛЕНА АРОМА

Olive Nourishing Dry Body Oil

ЗА СУВА КОЖА

ЗЕЛЕНА АРОМА

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ малку сјај на вашата кожа со нашето маслиново хранливо масло за тело. Нанесете го нашето свежо суво масло со медитерански мирис за да ја направите кожата свиленкаста мека, хидрирана и интензивно нахранета. Овде нема чувство на маснотија, само сјај со здрав изглед. Збогатено со маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија од Италија и масло од семе од Руанда, нашето масло за тело ќе ви помогне да се чувствувате меко и да мирисате одлично во текот на целиот ден. 

  • Хранливо масло за тело збогатено со маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија
  • Дава малку сјај
  • Не е мрсно и веднаш се апсорбира
  • Мириса свежо и добро, зелено
  • Веганска формула направена од 98% состојки од природно потекло
  • За сува кожа
  • Зелен мирис
Исчисти

Начин на употреба

  1. Испрскајте се на кожата.
  2. Масирајте се- брзо се впива и нема потреба да чекате.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Olive Nourishing Dry Body Oil

Каприлен триглицерид / Каприк, маслиново масло / Olea Europaea, дикаприлил карбонат, парфем / мирис, лимонен, линалол, токоферол, цитронелол, цитрал, лимонска киселина.

My Review for Olive Nourishing Dry Body Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.