The Body Shop Macedonia

Oils of Life™ Intensely Revitalizing Cream

ЗА МЕКА КОЖА

Oils of Life™ Intensely Revitalizing Cream

ЗА МЕКА КОЖА

0/5
0 Мисли

Оваа свиленкаста и луксузна крема ги содржи 3-те најскапоцени масла во светот. За позасилен, хидриран и поздрав изглед на вашата кожа, користете ја регенерирачката крема Oils of Life.

Збогатен со органско италијанско маслиново масло. Со три скапоцени масла, како масло од семе од црн кумин од Египет, масло од семе од камелија од Кина и масло од семе од роза од Чиле. Вашата кожа ќе изгледа порелаксирана и помека.

Погоден за сите типови кожа, особено за оние кои страдаат од недостаток на сјај и хидратација на кожата. Одобрено од 167 жени кои го пробале производот.

Органско маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија. Ова „течно злато“ помага да омекне кожата илјадници години. Нашето доаѓа од маслиновите градини на Јужна Италија.

Исчисти

Начин на употреба

1. Земете мала количина од производот на врвовите на прстите. 2. Со кружни движења масирајте го производот на вратот и лицето. Избегнувајте го пределот околу очите. Нанесете го производот секое утро и навечер.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Oils of Life™ Intensely Revitalizing Cream

Вода, хидрогенизиран полисобутен, диметикон, глицерин, алуминиумски скроб октенилсукцинат, цетил алкохол, PEG ¬ 40 стеарат, глицерил стеарат, октилдодеканол, овошно масло Olea Europea, Butyrospermum Parkiilamatry, Olea Europea Canina, масло од семе од Camellia Oleifera, каприлен гликол, C13-14 изопарафин, глицин соја протеин, Myce, парфем, токоферол, Adenosie, Nigella Sativa масло од семе, Laureth¬ 7, Linalool, Myristyl Alcohol, DisotricdiumED, DisotricidED, Лимонен, натриум коцил глутамат, гераниол, цитронелол, етилхексилглицерин, натриум бензоат, калиум сорбат, бензоева киселина, калај оксид, сорбинска киселина, Cl 77891, Cl 19140, Cl 14700.

My Review for Oils of Life™ Intensely Revitalizing Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.