The Body Shop Macedonia

Oils Of Life™ Eye Cream Gel

ЗА СУВА КОЖА

Oils Of Life™ Eye Cream Gel

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Гел крем за околу очи кој брзо се впива во кожата и служи за намалување на знаците на стареење кои доаѓаат со возраста, ги омекнува постоечките брчки, ги бледне темните кругови под очите и ги намалува подуените кесички под очите. Со органско италијанско масло од шипка, масло од египетски црн кумин, масло од камелија од Кина и масло од семе од роза од Чиле.

  • Контурата на очите изгледа порелаксирана (100% одобрува*)
  • Контурата на очите изгледа посветла (96% одобруваат*)
  • Темните кругови изгледаат поизбледени (90% одобруваат*)
  • Брчките изгледаат помазно (87% одобруваат**)
  • Погоден за сите типови кожа, особено сува
  • ** Тестирано на 100 жени

Маслиново масло од заедницата за фер трговија. Ова течно злато помага да се омекне кожата илјадници години. Нашето масло доаѓа од маслинови насади во јужна Италија.

Исчисти

Начин на употреба

Земете мала количина од производот со показалецот и нанесете ја околу контурата на очите. Користете наутро и навечер, пред да нанесете серум, масло за лице или крем за лице. За подобро искуство, користете го Oils of Life Revitalizing Precision Eye Roller.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Oils Of Life™ Eye Cream Gel

Вода, глицерин, денат алкохол, ниамицид, диметикон, изононил изонононоат, екстракт од пупки Fagus Sylvatica, кофеин, феноксиетанол, силициум силиат, диметикон, карбомер, ксантанска гума, хлорфенезин, масло од Rosa Canina Fruit Oil, Салицилна киселина, бутилен гликол, натриум хидроксид, масло од семе од Nigella Sativa, пентаеритритил тетрадит бутил хидроксихидроцинамат, синтетички флуорфлогопит, ментоксипропадиенол, динатриум EDTA, аденозин, тнтрицид, тетрактилол Токоферол, лимонска киселина, Cl 77891, Cl 77491, Cl 19140.

My Review for Oils Of Life™ Eye Cream Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.