The Body Shop Macedonia

Oils of Life™ Intensely Revitalising Cleansing Oil-In-Gel

Oils of Life™ Intensely Revitalising Cleansing Oil-In-Gel

0/5
0 Мисли

Oils of Life™ масло во гел со Интензивна Ревитализација помага да се разбуди дехидрираната кожа со уморен изглед. Нашето масло за длабинско чистење е нежно формулиран за да помогне да се измие тој грозен неред, оставајќи ја вашата кожа да се чувствува мека и освежена.

Супер оценет, Oils of Life Intensely Revitalizing Oil-in-Gel Cleanser е всушност делумно гел, делумно средство за чистење на база на масло, кој го меша најдоброто од двата света за формула за длабинско чистење. Ова масло за чистење на лицето помага да се заматат секојдневните флеки, оставајќи го зад себе тоа свилено мазно чувство.

Одличен е за сите типови кожа, но ако се чувствувате затегнато и тенденциозно, тогаш тоа е нашето најдобро масло за чистење на дехидрираната кожа. Формулиран со три масла од семки: масло од црн ким, масло од шипинка и масло од камелија, се чувствува хранливо на следното ниво и трае 72 часа.

Голем љубител на двојно чистење? Целосно спротивно на двојното мачење, двојното чистење го промовира тоа чувство на свежа маргаритка. Ако вашата кожа е замачкана со SPF (FYI што треба да биде секојдневно), шминка или се потите, двојното чистење е токму она што го барате.

  • Збогатен со масло од црн ким, масло од роза и масло од камелија
  • Кожата изгледа помазна на површината
  • Кожата изгледа ревитализирана
  • 72 часа навлажнувачко блаженство
  • Доволно нежен за чувствителна кожа

Црн ким. Едно од трите скапоцени масла од семки во Oils of Life™, екстрактот од семе од црн ким помага да се заштити вашата кожа.

Органско маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија . Ова „течно злато“ помага да омекне кожата илјадници години. Нашето доаѓа од маслиновите градини на Јужна Италија. 

 

Исчисти

Начин на употреба

  1. Стиснете значителна количина во рацете и масирајте ја во лицето.
  2. Исплакнете со вода и гледајте ја магијата.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Oils of Life™ Intensely Revitalising Cleansing Oil-In-Gel

Глицерин, овошно масло Olea Europaea, масло од семе од Helianthus Annuus, аква, сахароза палмитат, глицерет-26, феноксиетанол, парфем, токоферол, овошно масло од Rosa Canina, масло од семе од Nigella Sativa, Camellia Oleifera Limonetheminaedium, Глицин соја масло, гераниол, цитронелол, лимонска киселина, CI 15985, CI 19140.

My Review for Oils of Life™ Intensely Revitalising Cleansing Oil-In-Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.