The Body Shop Macedonia

Moringa Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ЧИСТИ НЕЖНО

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Moringa Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ЧИСТИ НЕЖНО

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Освежете го и исчистете го вашето тело со нашиот пенлив гел за туширање од моринга. Сега сертифициран од Веганското друштво и направен од 92% природни состојки, вклучувајќи и масло од семе од моринга на Заедницата за фер трговија од Руанда и органско алое вера од Мексико од Заедницата, нашиот гел за туширање помага да се одржи кожата мека. Цветниот мирис од вашите соништа, деликатната моринга и слаткиот мирис на свежо искосена трева ќе направат да се чувствувате како да шетате низ летна бавча. Наменет за сите типови кожа, за време на сапунирањето се претвора од лесна гел текстура во богата пенлива структура. Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика осд Заедницата за Фер Трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете дури и да го рециклирате капачето! Тоа значи дека ќе ја сакате нашата планета секогаш кога ќе се грижите за вашето убаво тело.

 

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја прави кожата мека, прочистена и освежена
  • Мириса цветно и освежително
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Sodium Chloride, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxycitronellal, Moringa Oleifera Seed Oil, Denatonium Benzoate,Caramel, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Moringa Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.