The Body Shop Macedonia

Moringa Shine & Protection Shampoo

Moringa Shine & Protection Shampoo

0/5
0 Мисли

Осветлете ја и оживејте ја уморната коса со нашиот шампон за сјај и заштита Moringa.

Сертифициран Веганското друштво и формулиран од  93% природни состојки, вклучително и екстракт од семе од моринга на Заедницата за фер трговија од Руанда. ја прави вашата коса помека, помазна, поздрава и лесна како воздухот.*Направен од вегански протеин од свила, користете го како дел од нашата рутина Моринга во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.*

Нашиот шампон доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, затоа правете добро за себе и за планетата.**

*Се постигнува кога се користи како комплетна рутина на шампон, регенератор и магла за коса. Видливо ја обновува косата. ** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Нежен шампон за чистење
 • Совршен за уморна коса
 • Вашата коса изгледа посјајна
 • Ја штити косата од секојдневното загадување*
 • Косата се чувствува помека и поблескава*
 • Направен од 93% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Екстракт од Моринга.

Подарокот кој продолжува да се дава. Екстрактот од листот Моринга е тајна за убавина со векови.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Намокрете ја косата.
 2. Нежно масирајте во количина шампон со големина на орев.
 3. Изматете го шампонот од корен до врв.
 4. Исплакнете темелно и следете го нашиот балзам за сјај и заштита Moringa.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Shine & Protection Shampoo

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, полиглицерил-2 капат, натриум хлорид, натриум бензоат, хидроксипропил метилцелулоза, глицерил каприлат/капрат, парфем/мирис, натриум бензоат , гуар хидроксипропилтримониум хлорид, салицилна киселина, линалол, бензил алкохол, лимонен, цитронелол, екстракт од семе од моринга олеифера, sr-пајак полипептид-1, токоферол, хидрогенизирани палмини глицериди цитрат-10101, Жолта 5.

My Review for Moringa Shine & Protection Shampoo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.