The Body Shop Macedonia

Moringa Shine & Protection Conditioner

Moringa Shine & Protection Conditioner

0/5
0 Мисли

Осветлете ја и оживејте ја уморната коса со нашиот сјај и заштитен регенератор Моринга.

Сертифициран од Веганското друштво и формулиран од 96% состојки добиени од природно потекло, вклучително и масло од семе од моринга на Заедницата за фер трговија и екстракт од Руанда, нашиот регенератор ја остава уморната коса да изгледа посјајна и поблескава и ѝ помага да се заштитат од секојдневното загадување.* Дури и вашата косата се чувствува помека, помазна, поздрава и лесна како воздухот.*

Направен со вегански протеин од свила, користете го како дел од нашата рутина Моринга во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.* Доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, затоа правете добро за себе и за планетата.**

*Се постигнува кога се користи како целосна рутина со шампон, регенератор и магла за коса. Видливо ја обновува косата. ** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Хранлив регенератор
 • Совршен за уморна коса
 • Косата изгледа посјајна и поблескава*
 • Ја штити косата од секојдневно загадување*
 • Косата се чувствува помека и помазна*
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Екстракт од Моринга.

Подарок кој продолжува да се дава. Екстрактот од листот Моринга е тајна за убавина со векови.

Исчисти

Начин на употреба

 1. На влажна, чиста коса, нанесете количество регенератор со големина на орев и работете низ должината на вашата коса, фокусирајќи се на врвовите.
 2. Исчешлајте ја косата со нашиот чешел за отплеткување.
 3. Оставете ја минута или две.
 4. Исплакнете темелно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Shine & Protection Conditioner

Аква/вода/вода, цетеарил алкохол, путер бутироспермум паркии/бутироспермум паркии (шеа) путер, цетримониум хлорид, лецитин, масло од Кокос нуцифера/масло од Кокос нуцифера (кокосово), феноксиетанол, пантокситанол, хидрогенерол, пантокситанол. Масло од семе, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, линалол, глицерин, бензил алкохол, лимонен, цитронелол, полипептид-1 с.р.

My Review for Moringa Shine & Protection Conditioner

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.