The Body Shop Macedonia

Moringa Nourishing Dry Body Oil

ЦВЕТЕН МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

Moringa Nourishing Dry Body Oil

ЦВЕТЕН МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ малку сјај на вашата кожа со нашето масло за суво тело Moringa. Распространете го нашето цветно и освежувачко суво масло за да ја одржите кожата мека и интензивно нахранета. Нема чувство на маснотии овде, само здрав сјај. Збогатено со маслиново масло од Заедницата за фер Трговија од Италија и масло од семе Моринга од Руанда, нашето масло за тело ќе ви помогне да се чувствувате меко и да мирисате слатко во текот на целиот ден.

  • Хранливо масло за тело збогатено со маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија
  • Дава малку сјај
  • Не е мрсен и веднаш се впива
  • Цветен мирис
  • Веганска формула направена со 98% состојки од природно потекло

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Испрскајте го на вашата кожа
  2. Масирајте го – брзо се впива, така што нема потреба да седите наоколу.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Nourishing Dry Body Oil

Каприл / Каприк триглицерид, маслиново масло / Olea Europaea, дикаприлил карбонат, масло од семе од Moringa Oleifera, парфем / мирис, линалол, токоферол, гераниол, лимонска киселина.

My Review for Moringa Nourishing Dry Body Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.