The Body Shop Macedonia

Moringa Dry Body Oil

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

МАСЛО ЗА ТЕЛО

Moringa Dry Body Oil

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

МАСЛО ЗА ТЕЛО

0/5
0 Мисли

Дајте и на кожата прекрасен сјај со нашето суво масло за тело од моринга. Збогатен со маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија од Италија, и помага на кожата да се чувствува свиленкасто мека и да мириса одлично цел ден.

Нанесете од нашето суво масло со цветен мирис за кожата да се чувствува интензивно нахранета и хидрирана. Направен од  98% состојќи од природно потекло, не остава чувство на маснотија – само здрав изглед. Веднаш ќе го засакате!

Ова хранливо масло за тело сега доаѓа во 100% рециклирано шише, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата Фер Трговија од Индија. *Онаму каде што дозволуваат локалните капацитети.

  • Суво масло за тело
  • Совршен за сува кожа
  • Ја остава кожата мека со здрав сјај
  • Цветен мирис
  • Направено со 98% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Истуширајте се и спремни сте за маслото.
  2. Исушете се, а потоа испрскајте на вашата кожа.
  3. Масирајте – брзо се апсорбира, така што нема потреба да чекате.
  4. Облечете се и светот е пред Вас.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Dry Body Oil

Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Dicaprylyl Carbonate, Moringa Oleifera Seed Oil, Parfum/Fragrance, Linalool, Tocopherol, Geraniol, Citric Acid.

My Review for Moringa Dry Body Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.