The Body Shop Macedonia

Moringa Body Yogurt

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

Moringa Body Yogurt

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот јогурт за тело од моринга, освен што го хидрира вашето тело до 48 часа, ви дава чувство дека цел ден сте го поминале во најдобриот спа центар. Нема потреба да чекате да се впие, нашите јогурти се познати по тоа што веднаш се апсорбираат дури и на влажна кожа, па можете да се посветите на грижата за вашето убаво тело во моментот кога ќе излезете од тушот.

 Со суптилно слаткиот мирис на деликатниот цвет на моринга, ова веганско задоволство заштедува и време со тоа што ја остава вашата кожа инстантно мазна и интензивно негувана. Збогатен со екстракт од моринга и органско бадемово млеко на заедницата за фер трговија од Шпанија, лесно е, не е масно и не се лепи и ја остава кожата мека и негувана. Спа вибрации дома кога и да посакате – благодарение на јогуртите на The Body Shop!

  • Лесна текстура која се впива веднаш
  • 48 часовна хидратација
  • Кожата станува помека, хидрирана и изгледа посјајна
  • Збогатен со екстракт од моринга и органско бадемово млеко од Заедницата за Фер Трговија од Шпанија
  • Излезете од тушот и нанесете го на влажна кожа

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Екстракт од Моринга. Подарокот кој продолжува да се дава. Екстрактот од листот Моринга е тајна за убавина со векови.

Хијалуронска киселина. Навистина е позната. Моќен, надополнувачки навлажнувач, кој природно се наоѓа во кожата и помага да се задржи хидратацијата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Земете киличина од нашиот Јогурт за Тело Moringa и масирајте го во вашата кожа, веднаш по туширањето или секогаш кога на вашата кожа и треба малку нежност.
  2. Сега облечете се! Нема потреба да се чека.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Body Yogurt

Вода, глицерин, алкохол денат., диметикон, бутилен гликол, парфем, феноксиетанол, карбомер, PEG-100 стеарат, глицерил стеарат, шеа путер/ путер бутироспермум парки, диметиконол, каприлил гликол, хидролинксол, линалолид, хидролинксил, Хијалуронат, гераниол, хидроксицитронел изоеугенол, екстракт од семе од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, ксантанска гума, лимонска киселина, дехидрооцетна киселина, CI 19140, CI 15985.

My Review for Moringa Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.