The Body Shop Macedonia

Moringa Body Mist Vegan

ВЕГАН

ОСВЕЖИТЕЛЕН МИРИС

Moringa Body Mist Vegan

ВЕГАН

ОСВЕЖИТЕЛЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Помирисајте го прекрасниот букет со нашиот подобрен Мист за Тело Moringa.

Сега направен од 96% природни состојки, нашиот Мист за тело ве остава веднаш освежени и нежно арматизирани на цветни ноти од глава до пети.

Нашиот мирисен Мист сега доаѓа и во пакување направено со 31% рециклирано стакло, за да можете да ја сакате вашата планета секогаш кога ќе го сакате и прскате тоа прекрасно тело.

  • Спреј за тело
  • Мириса цветно
  • Направено од 96% состојки од природно потекло
  • Вегански производ
Исчисти

Начин на употреба

  1. Протресете го шишето.
  2. Прскајте каде и колку сакате.
  3. Мириса освежувачки цветно.
  4. Чувствувајте се веднаш освежени.
  5. Погледнете ја нашата целосна колекција Моринга
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Moringa Body Mist Vegan

Алкохол Денат. (67,2%)., аква/вода/водо, парфем/мирис, линалол, бензил салицилат, гераниол, еугенол, денатониум бензоат.

My Review for Moringa Body Mist Vegan

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.