The Body Shop Macedonia

Coconut Body Mist

ТЕЛЕН МИСТ

ЕГЗОТИЧЕН, ОРЕШЕСТ МИРИС

Coconut Body Mist

ТЕЛЕН МИСТ

ЕГЗОТИЧЕН, ОРЕШЕСТ МИРИС

0/5
0 Мисли

Се сеќавате ли на вашиот омилен летен одмор? Да, тоа. Па, овој кокосов спреј за тело ќе ве врати веднаш таму. Кому му се потребни тие воздушни милји кога можете да уживате во тој суптилен носталгичен мирис секој ден? Само неколку прскања од нашиот кокосов мист за тело на излегување од вратата ќе ви го подредат расположението за да бидете подготвени да се соочите со денот. Заситен со кокос, овој лесен спреј за тело е освежувачки, сладок, кокос и никогаш немоќен.

Тоа е и нашиот најдобар спреј за тело за жени во движење. Неговата големина на патување значи дека можете да го чувате во вашата рачна чанта или дури и во рачниот рачен багаж (тоа е 100 ml, бе!). Овозможете го тоа овде, таму и насекаде за да уживате во вашиот мал рај. Сè уште не сте го постигнале вашиот кокос? Користете го со остатокот од нашата линија на кокос и уживајте во хранливиот мирис на плажа кокос, ден и ноќ – изберете од нашиот крем за туширање, мијач за тело и путер за тело, до путер за усни и многу повеќе. За љубовта кон кокосот!

  • Дневен спреј за тело за да ви даде малку поттик
  • Преполн со екстракт од кокос
  • Свеж, летен, тропски и кокос мирис
  • Моќен носталгичен мирис без да го оптерети носот
Исчисти

Начин на употреба

  1. Ако сакате мирисот на кокос да трае, прво навлажнете ја кожата со нашиот хранлив путер за тело.
  2. Дајте му спреј на телото, вратот, пулсните точки или насекаде (се разбира, избегнувајќи ги очите).
  3. Не заборавајте да го носите со себе за повторни апликации во текот на денот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Body Mist

Alkool Denat. (Tretës / Diluent), Ujë (Tretës / Diluent), Parfum (Aromë), Propilen Glikol (Humektant), Kumarin (Përbërës Aromatizues), Linalool (Përbërës Aromatizues), Ekstrakt Arre Kokosi/ Cocos Nucifera (Agjent Zbutës i Lëkurës), Limonene (Aromatizues), Denatonium Benzoate (Denatyrues).

My Review for Coconut Body Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.