The Body Shop Macedonia

Mint Mattifying Face Mist

Mint Mattifying Face Mist

0/5
0 Мисли

Овој спреј ја остава кожата мат и и помага да се отстрани вишокиот сјај предизвикан од маслото. Во комбинација со нане од Никарагва, екстракт од алги од Ирска и каолин глина, ја остава вашата кожа хидрирана.

 

  • Веган.
  • Погоден за сите типови кожа.
  • Дерматолошки тестирано.
  • Не е алергичен.
  • Се совпаѓа со шминка.

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

 

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Добро протресете пред употреба.
  2. Прскајте на растојание од 20 см. Затворете ги очите и устата пред употреба, не дишете.
  3. Исчистете го вишокот производ околу очите и устата со чиста крпа. Во случај на иритација на очите, исплакнете со многу вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mint Mattifying Face Mist

Вода, пропанедиол, глицерин, тапиока скроб, полиметилсилхексиоксан, феноксиетанол, каприлен гликол, бутилен гликол, полисорбат 20, алантоин, прашок од листовите од алое барбаденсис, бисаболол, парфем, тринатриум етиленфенил, бензинфенил, бензин, диамин Екстракт од лист од Barosma Betulina, екстракт од лист од пеперминт, екстракт од Fucus Vesiculosus, натриум хидроксид, калиум сорбат.

My Review for Mint Mattifying Face Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.