The Body Shop Macedonia

Hemp Hand Cream

24Ч ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА

ЗА МНОГУ СУВИ РАЦЕ

Hemp Hand Cream

24Ч ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА

ЗА МНОГУ СУВИ РАЦЕ

0/5
0 Мисли

Нашиот заштитник за раце со масло од коноп моќно ги хидрира ултра сувите раце, што го прави вистински шампион. Овој богат и миризлив крем за раце обезбедува заштита и олеснување за многу сува кожа, особено кога е изложена на атмосферски елементи.

Производ на кој навистина не му треба вовед, но сакаме да зборуваме за него. Тоа е нашата најпродавана крема за раце (сериозно. број еден). Без разлика низ што поминуваат вашите раце, одлично функционира за да ги омекне и најсувите дланки и прсти, со некои не толку тајни состојки кои помагаат во тоа.

Хидрира до 24 часа. Добро делува на многу сува и чувствителна кожа.

Ние користиме масло од семе од коноп во овој крем. Нашите култури од коноп помагаат да се обнови почвата и да се обезбеди живеалиште за локалниот див свет во Франција. Тоа е една од причините зошто го нарекуваат „чудотворна култура“.

  • Нашиот најдобар крем за многу суви раце
  • Ја враќа влажноста и ја штити ултра сувата кожа
  • 24 часовна хидратација
  • Не е мрсен. Само навлажнувачки
  • Направен од масло од семе од коноп од Франција

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Стиснете добра количина од нашиот заштитник за раце од коноп – зависи од тоа колку се суви вашите раце.
  2. Добро измасирајте го. Подарете им малку љубов на тие дланки.
  3. Врати се повторно на работа.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Hand Cream

Вода, глицерин, цетеарил алкохол, миристил миристат, масло од семе од коноп/ канабис сатива, рицинусово масло/ Ricinus Communis, диметикон, C12-15 алкил бензоат, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, пчелин восок/цераолтеал, пантахенол, , Алантоин, лимонска киселина, калиум сорбат, ксантанска гума, хидрогенизирано рицинусово масло, ретинил палмитат, восок Copernicia Cerifera, динатриум ЕДТА, токоферол, талк, CI 77288, CI 77492, CI 774749, CI 774749,.

My Review for Hemp Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.