The Body Shop Macedonia

CBD Soothing Oil-Balm Cleansing Mask

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

ЗЕЛЕН МИРИС

CBD Soothing Oil-Balm Cleansing Mask

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

ЗЕЛЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Ја создадовме нашата маска за чистење CBD Oil-in-Balm за да ви помогне да ја исчистите вашата кожа. Со луксузна текстура гел-во млеко, оваа маска за чистење ја смирува кожата од сувост и ги отстранува нечистотиите без да ја остави да се чувствува сува. Збогатен со мешавина од CBD од природно потекло, масло од семе од коноп и сквалан.

  • Збогатен со CBD и масло од семе од коноп од природно потекло
  • Сквалан од растително потекло, маслиново масло и бела глина
  • Веган
  • 99% состојки од природно потекло
  • Погоден за сите типови кожа

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската за чистење лице на сува кожа (избегнувајќи го пределот околу очите и усните).
  2. Масирајте ја и оставете да делува 3-5 минути.
  3. Иплакнете со топла вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

CBD Soothing Oil-Balm Cleansing Mask

Глицерин, каприлен/каприк триглицерид, масло од сончогледово семе/ Helianthus Annuus, дикаприлил етер, каолин, вода, масло од семе од канабис сатива, сквалан, маслиново масло/ Olea Europaea, сахароза лаурат, сахароза стеарат, феноксиефалолан, феноксиеол Палмитат сахароза, гераниол, лимонен, лимонска киселина.

My Review for CBD Soothing Oil-Balm Cleansing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.