The Body Shop Macedonia

Himalayan Charcoal Purifying Glow Mask

ЈА ЧИСТИ МАСНАТА КОЖА

ЧИСТИ ПОРИ

ГО ВРАЌА ПРИРОДНИОТ СЈАЈ НА КОЖАТА

Himalayan Charcoal Purifying Glow Mask

ЈА ЧИСТИ МАСНАТА КОЖА

ЧИСТИ ПОРИ

ГО ВРАЌА ПРИРОДНИОТ СЈАЈ НА КОЖАТА

0/5
0 Мисли

„Тоа е една од маските што најмногу ми одговара, ми помага со митесери и пори, така што повеќе нема потреба да правам различни третмани како порано, мојата кожа останува многу мека и има прекрасни ароми“.

Јаглен од Бамбус од Хималаите. Потекнува од подножјето на Хималаите, познат е по своите прочистувачки својства, поради што е одличен за мрсна кожа.

Лисја од зелен Чај. Не само што е пријатно за пиење, ние користиме листовите од зелен чај во нашите најосвежителни формули.

Tea Tree масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Време е да ги засукате ракавите и да ги извалкате рацете. Ќе има малку неред, но целосно ќе вреди.
  2. Нанесете рамномерен слој на кожата со врвовите на прстите или со четката за маска за лице.
  3. Оставете да делува 5-10 мин.
  4. Исплакнете со кружни движења за нежно ексфолијација.
  5. Чувствувајте се интензивно освежени. Почестете се со ова моќно чувство 2-3 пати неделно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Himalayan Charcoal Purifying Glow Mask

Аква, каолин, мароканска глина од лава, магнезиум алуминиум силикат, алкохол денат., лист Camellia Sinensis, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, пемза, прашок од школки Argania Spinosa, феноксиетанол, ксантанска гума, парфем, јаглениден архидрогенаксидил, гликоксил во прав, Масло од јадро од спиноза, путер од бутиросперм, лимонен, линалол, метилпропандиол, сок од лист од алое Барбаденсис, ментол, динатриум ЕДТА, тетранатриум пирофосфат, масло од мелалеука алтернифолија, масла од лист, еукалиптус пропанелиол, еукалиптус глолилоксил

My Review for Himalayan Charcoal Purifying Glow Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.