The Body Shop Macedonia

Pumpkin Instant Radiance In-Shower Mask

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

Pumpkin Instant Radiance In-Shower Mask

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нека непослушната, груба кожа останува во минатото со нашата маска за инстант сјај од тиква при туширање која заштедува време. Нанесете одредена количина од нашата маска за лице. 

Станете под туш и оставете го да работи додека вие потпевнувате со радосни мелодии и го сапунувате вашето прекрасно тело. Овој повеќенаменски мус од тиква заштедува драгоцени минути во текот на вашата дневна рутина, брзо чистејќи, прави пилинг и делувајќи како маска, откривајќи ја кожата со сјаен изглед веднаш по туширањето. 

Направен со 96% природни состојки, вклучително и природни ензими од тиква и овошен прав од брусница, познати по нивните пилинг својства, остава кожата да се чувствува прочистена, измазнета и поздрава за само 5 минути. 

 • Тешко дека може подобро од овој убав суперхерој.
 • Маска за лице за под туш
 • Погодна за сите типови кожа
 • Делува во рок од 5 минути
 • Остава кожата да изгледа мазна и сјајна
 • Направено од 96% состојки од природно потекло
 • Вегански производ

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Нанесете непречено на сува кожа.
 2.  Скокајте под туш и оставете ја магијата да делува 5 минути.
 3.  Избегнувајте мокрење на лицето во овој период.
 4.  Додека ја миете кожата, масирајте го производот со вода за ефект на пилинг.
 5.  Користете ја два пати неделно
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pumpkin Instant Radiance In-Shower Mask

Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Aqua/Water/Eau, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Kaolin, Lactobacillus/Pumpkin Ferment Extract, Perlite, Sodium Polyacrylate, Benzyl Alcohol, Prunus Armeniaca Seed Powder/Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Vaccinium Macrocarpon Fruit Powder/Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Powder, Parfum/Fragrance, Sodium Gluconate, Salicylic Acid, Daucus Carota Sativa Root Extract/Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Citric Acid, Tocopherol, Lactobacillus Ferment, Sorbic Acid, Linalool, Sodium Hydroxide, Citronellol, Eugenol, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Limonene, Citral, CI 77492/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides.

My Review for Pumpkin Instant Radiance In-Shower Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.