The Body Shop Macedonia

British Rose Fresh Plumping Mask

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

ЈА НАВЛАЖНУВА И ТОНИЗИРА КОЖАТА

ВЕГАН

British Rose Fresh Plumping Mask

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

ЈА НАВЛАЖНУВА И ТОНИЗИРА КОЖАТА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Цветете со маската, која ќе ви даде највпечатлива хидратација на вашето лице. Знаеме дека секој ден се борите за она што верувате дека е правилно, а можеби и не сте ја забележале дехидрацијата на вашата кожа. Дали некогаш сте помирисале англиска роза во пролет? Оваа хидратантна гел маска ќе ве одведе токму таму. Формулиран со ливчиња од роза, есенција од роза и масло од роза, вашиот нос ќе ви се заблагодари. Што ќе кажете за спа дома со маски од The Body Shop. Обидете се да ја направите оваа маска своја, за да ја ревитализирате вашата кожа. Уживајте! Веган.

  • Освежителна маска.
  • Ја омекнува, навлажнува, ја тонизира кожата.
  • Совршена за домашна употреба.
  • Со ливчиња од роза, есенција од британска роза и масло од чилеанска роза и мексиканска алое вера.

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Екстракт од роза. Има ли нешто покласично од букет рози? Го користиме нашиот сопствен екстракт од англиска роза за прекрасниот сладок мирис.

Масло од дива роза. Маслото од дива роза е богато со масни киселини и омега 3 и 6, совршено за нашите похранливи линии за нега на кожата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Отстранете ја шминката и исчистете го вашето лице длабоко.
  2. Земете четка за распрскувач и земете дел од производот.
  3. Намачкајте го на лицето со четка, избегнувајќи ги областите околу очите и устата.
  4. По желба можете да намачкате и на пределот на вратот.
  5. Оставете ја маската да делува 5 до 10 минути, а потоа исплакнете со топла вода и отстранете ја со памук.
  6. Можете да ја користите 2 до 3 пати неделно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Fresh Plumping Mask

Вода, глицерин, пропанедиол, PPG¬26¬ Butet¬ 26, PEG¬ 32, PEG¬ 40 хидрогенизирано масло од смола, денат алкохол, феноксиетанол, карбомер, цветен прав Rosa Gallica, парфем, натриум хидроксид, каприлхидроксамино оксид , Алое Барбаденсис лист во прав, динатриум ЕДТА, екстракт од роза, бензил салицилат, ментоксипропандиол, лимонен, цитронелол, гераниол, алфа изометил јонион, лимонска киселина, натриум бензоат, калиум сорбат, Cl 14700.

My Review for British Rose Fresh Plumping Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.