The Body Shop Macedonia

Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ДАВА СЈАЈ

Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ДАВА СЈАЈ

0/5
0 Мисли

Нашата кинеска маска за чистење со Женшен и Ориз ви помага да ја совладате уметноста на мазна кожа.

Инспирирана од древните ритуали за убавина од Далечниот Исток, оваа маска за пилинг за лице е преполна со екстракти од Женшен од Кина. Херојски наречен корен на животот, ова билно уживање е вековен подарок од Ориентот кој му дава нов изглед на убавина. Го измешавме заедно со екстракт од ориз и масло од семе од сусам на Заедницата за Фер Трговија од Никарагва, ревитализирачка маска. Тоа е вистинската работа за уморна кожа на која и треба рака за помош. Ако се користи два или три пати неделно, ќе помогне да се открие посветлен изглед и помазна кожа. Тоа е како спа за лице од удобноста на вашиот дом. Само нанесете ја, затворете ги очите и поминете ги следните 10 минути сонувајќи за мистични планини, езерца од лотос и езера од бајките.

Подготвени сте да ги откриете античките кинески тајни за убавина? Повелете, одвојте малку време за да го забавите вашиот ден и да внесете смиреност со оваа кремаста, луксузна маска за пилинг. Или откријте ја најдобрата маска за лице за вас со овој практичен водич.

 • Ексфолирачка и кремаста маска за лице.
 • Помага да се ревитализира и осветли уморната кожа.
 • Луксузен третман за лице дома.
 • Измешано со екстракти од ориз и женшен од Кина и органско масло од целосен сусам на Заедницата за Фер Трговија од Никарагва.
 • Вегетаријанска.

Масло од сусам од Заедницата за Фер Трговија

Ова богато, свилено масло е вековна тајна за убавина за помека и помазна кожа. Нашиот го добиваме од Никарагва.

Екстракт од корен од женшен.

Друг корен кој се почитува по својата моќ, коренот на женшен е важен играч во негата на кожата.

Екстракт од ориз.

Екстракт од ориз или поинаку познат како екстракт од Ориза Сатива.

 

 

Исчисти

Начин на употреба

 1. Прво, отстранете ја шминката и исчистете ја кожата за нов почеток.
 2. Истурете мала количина од нашата маска за чистење на кинески женшен и ориз на вашите прсти или на нашата четка за маска за лице.
 3. Намачкајте ја маската за лице по целата кожа (вратот и деколтето ако сакате) во рамномерен слој.
 4. Оставете ја да ја работи својата древна магија 5-10 минути додека вие одвоите еден момент да притиснете пауза.
 5. Исплакнете го со топла вода со кружни движења за нежно да ја ексфолирате кожата.
 6. Дали си сезнајко за све? Прочитајте го нашиот водич како да направите маски за лице за совети за користење на различни маски за лице. Користете ја 2-3 пати неделно за најдобри резултати.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

Вода, глицерин, овошје луфа цилиндрика, каолин, масло од семе од сусам/ сусам индикум, цетил алкохол, глицерил стеарат, магнезиум алуминиум силикат, PEG-100 стеарат, алкохол денат., децил глукозид, пчелин восок / церали алуминиум Парки, парфем, феноксиетанол, токоферил ацетат, салицилна киселина, ксантанска гума, лимонен, натриум бензоат, лимонска киселина, пропилен гликол, миристил алкохол, стеарил алкохол, ментол, екстракт од корен од женшен од панакс, екстракт од корен од женшен, динатриум ментиол, пантиоксиол, Тетранатриум пирофосфат, еугенол, декстрин, екстракт од ориз/ Oryza Sativa, CI 77891.

My Review for Chinese Ginseng & Rice Clarifying Polishing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.