The Body Shop Macedonia

Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

НЕЖНО ЕКФОЛИРАЈТЕ

ЗА КОЖА СО БЛОКИРАНИ ПОРИ

ВЕГАН

Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

НЕЖНО ЕКФОЛИРАЈТЕ

ЗА КОЖА СО БЛОКИРАНИ ПОРИ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нашата маска за прочистување од јапонски  Matcha Tea против Загадување го ослободува вашето лице од секојдневните нечистотии на најрелаксирачки можен начин.

Ахх Јапонија. Лотос дрвја, зен градини, блажено чувство на смиреност во воздухот. Има ли нешто помирно од душевен одмор на овој древен остров? Можеби не, но оваа маска за лице од зелен чај е прилично блиска.

Збогатена со зелен чај „Мача“ од Јапонија, екстракт од глуварче и алое вера од Мексико за фер трговија на заедницата, оваа маска за лице „Мача“ ви дава момент на зен градина блаженство. Нежно ексфолира, оставајќи ја вашата кожа да се чувствува чиста и освежена. Тоа е 5-минутен одмор и закрепнување за вашето лице.

Посебно е одличен за жителите на градовите бидејќи се бори против еколошките агресори на животот во големиот град. Да, сите тие можат да направат вашата кожа да се чувствува малку уморна. Но, тоа е убавината на оваа маска од зелен чај. Таа е кремаста, попустлива веганска формула со прочистувачките придобивки на зелениот чај за кожата.

Ако сте љубопитни за нашата маска против загадување со поволностите за кожата од зелен чај од мача, тогаш зошто да не ја пробате. Или откријте ја најдобрата маска за лице за вас во овој практичен водич.

  • Помогнете да се отстрани наталожувањето на секојдневната нечистотија и загаденоста.
  • Остава да се чувствувате освежени и опуштени со здрав изглед на кожата
  • Збогатен со зелен чај Мatcha и алое вера од Заедницата за Фер Трговија од Мексико
  • Веган

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Екстракт од глуварче. Знаеме дека цветовите на глуварчето се многу благи, но и нивниот екстракт (Taraxacum Officinale Rhizome, технички).

Лисја од зелен чај. Не само што се пријатни за пиење, ние користиме листови од зелен чај во нашите најосвежителни формули.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Започнете ја вашата рутина со чистење на дневната шминка и отстранување на преостанатите нечистотии.
  2. 2Со прстите или со нашата практична четка за маска за лице, намачкајте рамномерен слој од нашата маска за прочистување на јапонски мача чај против загадување. Користете кружни движења, правејќи лак околу челото, надолу и околу носот, избегнувајќи ги очите и усните.
  3. Оставете го 5 минути, одморете се и опуштете се.
  4. Исплакнете го целиот со топла вода со кружни движења за нежно да се ексфолира.
  5. За најдобри резултати, користете 2-3 пати неделно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

Вода/ Prunus Armeniaca, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, алое вера/ сок од лист во прав, токоферол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, бутил метоксидибензоилметан, екстракт од глуварче, менделомонфохол , Лимонска киселина, екстракт од лист од Camellia Sinensis, етилхексилглицерин, натриум бензоат, калиум сорбат, карамел, CI 19140, CI 42090

My Review for Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.