The Body Shop Macedonia

Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

ЗА СУВА КОЖА

СВЕЖ МИРИС

Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

ЗА СУВА КОЖА

СВЕЖ МИРИС

0/5
0 Мисли

Кога станува збор за хидратација, конопот е вистинскиот начин. Дајте ѝ ја на сува кожа потребната доза на хидратација со нашата хранлива маска за ноќ. Богата со немрсна хидратација, маската делува додека спиете за да ја надополни жедната кожа со влага. Разбудете се со кожа која се чувствува помека и помазна. Сувата кожа се чувствува ослободена од повлекувањето, со хидратантен превез над кожата за да ја одржува хидрирана до 72 часа. Збогатено со масло од семе од коноп, познато по своите ултра-хранливи и регенерирачки својства на кожата.

  • Ноќна маска за лице за сува кожа
  • Интензивно ја навлажнува кожата до 72 часа
  • Збогатен со органска алое вера од Мексико за Фер Трговија на Заедницата

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете дебел слој маска со помош на прстите или со нашата четка Expert Face Mask. 
  2. Оставете ја 5-10 минути.
  3. Масирајте ја кожата и користете влажно марамче или хартија за да го отстраните вишокот.
  4. Оставете ја маската да делува преку ноќ и добро наспиете.
  5. Користете 2-3 пати неделно на исчистена кожа. Избегнувајте го пределот околу очите и усните. Во случај на контакт со очи, веднаш и темелно исплакнете. Погоден за сува до многу сува кожа. Не нанесувајте на оштетена кожа. Ако предизвикува иритација, прекинете ја употребата. Да се чува подалеку од деца.Непогодна за потрошувачка.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

Вода, глицерин, коко-каприлат/капрат, миристил миристат, цетеарил алкохол, хидрогенизирано растително масло, глицерин стеарат, PEG-100 стеарат, масло од семе од коноп/канабис, пантенол, феноксиетанол, г. , ксантанска гума, натриум хијалуронат, каприлен/каприк триглицерид, тринатриум етилендиамин дисукцинат, алое вера/ сок од лист од алое барбаденсис, лимонен, линалол, лимонска киселина, токоферол, гераниол, ундариатракт CI7/Chrysx Green 19140/Жолта 5.

My Review for Hemp Overnight Nourishing Rescue Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.