The Body Shop Macedonia

Vitamin E Sink-in Moisture Mask

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

Vitamin E Sink-in Moisture Mask

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Нашата лесна маска со текстура од крем-гел помага во инјектирање на оптимални нивоа на влага во кожата, обезбедувајќи интензивна хидратација. Формулирана со Витамин Е за заштита на кожата и хидратантно масло од пченични никулци. Користете ја како дел од вашиот персонализиран режим за нега на кожата.

 

 • Погодна за сите типови кожа
 • Со Витамин Е
 • Збогатена со масло од соја
 • Маска за лице
 • Формула без плакнење
 • Интензивно засилување на хидратацијата
 • Иконски, најпродаван производ за нега на кожа

Витамин Е. Витаминот Е (познато како токоферол) е заштитен витамин кој е познат во круговите за нега на кожата за навлажнување и заштита на кожата.

Масло од соја. Сојата можеби не е гламурозна состојка, но ни дава прекрасно есенцијално масло кое и помага на кожата да ја држи влагата.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Нанесете тенок слој на чиста, сува кожа со врвовите на прстите.
 2. Оставете ја 10 минути.
 3. Потоа избришете го вишокот со сува или влажна памучна подлога. Користете ја двапати неделно, или секогаш кога сакате интензивна инјекција на хидратација.
 4. Пробајте ја заедно со остатокот од линијата за нега на кожа со Витамин Е.
 5. Совет: За поинтензивен третман за хидратација, држете ја маската цела ноќ.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Sink-in Moisture Mask

Вода, глицерин, циклохексасилоксан, пропилен гликол, масло од ориз/ Oryza Sativa, масло од семе од Gossypium Herbaceum (памук), масло од пченица (Triticum Vulgare), масло од глицин од соја (соја), диглицерин, метил 20, 10 глицет 30 Алкил акрилат вкрстен полимер, пантенол, токоферил ацетат, бензил алкохол, лецитин, натриум хидроксид, парфем/мирис, бензил бензоат, динатриум EDTA, метилпарабен, хидроксицитронелал, бутилпарабен, етил, парабеннаминол, лимонелал, -Изометил јон, лимонска киселина, CI 14700 / Црвена 4.

My Review for Vitamin E Sink-in Moisture Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.