The Body Shop Macedonia

Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ВЕГАН

Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ енергичен поттик на вашата кожа со нашата маска за Интензивно Будење со Кафе од Никарагва. Збогатена со моќна мешавина од честички од зрно кафе од Никарагва и други состојки на заедницата за фер трговија од целиот свет, оваа маска нежно ја загрева и ја ексфолира вашата кожа за да и помогне во намалувањето на знаците на замор. Остава кожата да се чувствува повторно разбудена, исчистена од нечистотии и посјајна од кога било со намалени пори.

 • Загревачка и енергична маска за лице
 • За уморна кожа (кожа која изгледа нерамна, груба и сива)
 • Помага да се намалат знаците на замор, така што кожата се чувствува будна, исчистена од нечистотии и посјајна од кога било со намалени пори.
 • Богата текстура за пилинг
 • Интензивна арома на кафе
 • Збогатена со кафе и масло од семе од сусам на заедницата за фер трговија од Никарагва, шеа путер од
 • Какао путер и органски шеќер од  Заедница за фер трговија од Гана

Шеа Путер на заедницата за фер трговија. Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и негување.

Масло од сусам од Асосијацијата за Фер Трговија. Ова богато, свилено масло е вековна тајна за убавина за помека и помазна кожа. Нашиот го добиваме од Никарагва.

Екстракт од семе од кафе. Кога сакаме да и помогнеме на вашата кожа да се разбуди, се поздравуваме со екстрактот од кафе – поради неговите стимулирачки својства.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Откако ќе ја отстраните шминката и ќе ја исчистите кожата, со прстите нанесете рамномерен слој од маската, избегнувајќи ги областите околу очите и усните.
 2. По желба ставете на вратот и деколтето.
 3. По 5-10 минути исплакнете со топла вода и крпа со нежни кружни движења за да се ексфолира.
 4. Користете 2-3 пати неделно
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

Глицерин, полисорбат 20, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, пропилен гликол, натриум хлорид, изопропил палмитат, екстракт од Euglena Gracilis, сахароза, прашок од семе од кафе арабика (кафе), парфем / мирис на сусам Путер, шеа путер/ Butyrospermum Parkii, ксантанска гума, аква / вода / вода, кофеин, феноксиетанол, калиум сорбат, токоферол, биотин, лимонска киселина, карамела.

My Review for Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.