The Body Shop Macedonia

Mascara Lash Sport – Waterproff

Mascara Lash Sport – Waterproff

0/5
0 Мисли

Конечно, водоотпорна маскара која навистина трае цел ден. Lash Sport е маскара со високи перформанси која ги волуменизира, издолжува трепките и трае цел ден. Формулирана со масло од марула, тој е водоотпорен и отпорен на пот, а исто така лесно се отстранува со специфичен водоотпорен отстранувач на шминка. Не очекувајте размачкување, опаѓање или избледување и уживајте во дефинираните трепки кои траат цел ден.

 • Водоотпорна
 • 100% вегански
 • Дефинира и продолжува
 • Формулирана со масло од марула од Намибија
 • Преполна со состојки од природно потекло иновативни масла на база на вода
 • Трае цел ден (90% од корисниците се согласуваат)
 • Не избледува (90% од корисниците се согласуваат)
 • Лесна (91% од корисниците се согласуваат)

* Тестирано на 100 жени

Исчисти

Начин на употреба

 1. Насликајте ги трепките од корен до врв.
 2. Повторно аплицирајте за дополнителен волумен.
 3. Отстранете јо со специјален отстранувач на шминка против вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mascara Lash Sport - Waterproff

Aqua, Styrene/Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Candelilla Cera, Synthetic Beeswax, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Stearyl Esters, Pentylene Glycol, Hydrogenated Polycyclopentadiene, Potassium Cetyl Phosphate, Copernicia Cerifera Cera, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Carbomer, Sodium Laureth-12 Sulfate, Polyethylene, Sodium Hydroxide, Ammonium Hydroxide, Tocopherol, CI 77499.

My Review for Mascara Lash Sport - Waterproff

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.