The Body Shop Macedonia

Mango Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

Mango Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Сертифициран од Веганското друштво и направен со 92% состојки од природно потекло, вклучувајќи екстракт од манго и органска алое вера од Заедницата за фер трговија во Мексико, нашиот гел за туширање од манго помага да се направи кожата мека. Со ароматични ноти на манго, маракуја и мошус, мириса на совршено зрело, сочно манго кое се топи во устата.

Погоден за сите типови кожа.

Шише кое може да се рециклира и направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика од Заедницата за Фер Трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија. Можете дури и да го рециклирате капачето! 

  • Гел за туширање
  • Совршен за сите типови кожа
  • Кожата ја остава мека, исчистена и освежена
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mango Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Sodium Chloride, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Linalool, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Mangifera Indica Fruit Extract/Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Denatonium Benzoate, CI 19140/Yellow 5, CI 17200/Red 33.

My Review for Mango Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.