The Body Shop Macedonia

Mango Body Scrub

ПИЛНГ ЗА ТЕЛО СО ШЕЌЕРНА ТЕКСТУРА

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

Mango Body Scrub

ПИЛНГ ЗА ТЕЛО СО ШЕЌЕРНА ТЕКСТУРА

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Ексфолирајте го телото до свиленкаста мазност со нашиот пилинг за тело од манго.

Сега направен од 90% природни состојки, вклучувајќи го и маслото од семе од манго од Индија, нашиот богат и кремаст пилинг за тело ги отстранува мртвите клетки на кожата за да ја остави мека, еластична и хидрирана.

Пакувањето е исто така направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија од Индија. Тоа значи дека можете да ја сакате нашата планета цело време додека го ексфолирате вашето тело!

  • Богат пилинг за тело
  • Идеален за сува кожа
  • Ја прави кожата помека и хидрирана
  • Мириса овошно и сочно
  • Направен од 90% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете го нашиот пилинг на влажна кожа и нежно тријте со кружни движења.
  2. Исплакнете го.
  3. Почувствувајте како вашата кожа е свиленкаста мека и хидрирана.
  4. Погледнете ја комплетната колекција за нега на тело од манго.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mango Body Scrub

Sodium Chloride, Sodium Laureth Sulfate, Sucrose, Aqua/Water/Eau, Propanediol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Distearate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Citrus Limon Peel Powder/Citrus Limon (Lemon) Peel Powder, Mangifera Indica Seed Oil/Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Linalool, Limonene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Stearate Citrate, Citric Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 17200/Red 33, CI 42090/Blue 1.

My Review for Mango Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.