The Body Shop Macedonia

Mango Body Butter

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

Mango Body Butter

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

0/5
0 Мисли

Сакајте и негувајте ја сувата кожа како никогаш досега со нашиот најдобар Путер за Тело од Манго.

Сега направен со 96% природни состојки, вклучително и масло од семе од манго на Заедницата за Фер Трговија од Индија, шеа путер на Заедницата за Фер Трговија од Гана и Бразилско масло од Перу во Заедницата Фер Трговија, нашиот навлажнувач за тело ја остава сувата кожа да се чувствува помека, помазна и негувана. со влажност 96 часа. Дури и ви дава природен сјај.

Го подобривме и мирисот, за да мирисате на зрело, сочно манго.

Интензивно кремастиот путер за тело доаѓа со алуминиумско капаче и пакување кое може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи и рециклирана пластика за Фер Трговија на Заедницата од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро.

 

 • Навлажнувачки путер за тело
 • Идеален за сува кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Свеж и кремаст мирис
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Какао путер

Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Масло од Семе од Манго во Заедницата за Фер Трговија

Собрано од нашите партнери во Индија, ова масло богато со витамини А и Е е одлично за вашата кожа.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со крпа после пилингот и чистењето.
 2. Извадете ја саканата количина путер и стопете го со раце
 3. Масирајте го во кожата умерено или великодушно.
 4. Нанесете дополнително на особено сувите области како што се колената, лактите и стапалата.
 5. Пред да се облекувате, почекајте неколку минути за да го впие кожата.
 6. Чувствувајте се негувано, мазно и меко.
 7. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mango Body Butter

Aqua/Water/Eau, Mangifera Indica Seed Oil/Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Parfum/Fragrance, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Xanthan Gum, Linalool, Tocopherol, Limonene, Citric Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Mango Body Butter

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.